Czy wiesz, że meble w Twojej firmie, które są przeznaczone dla klientów, wpływają psychologicznie na to, jak podświadomie myślą o Twojej firmie? To prawda i wiele badań na ten temat zostało przeprowadzonych przez behawiorystów i psychologów. Niektóre meble sprawiają, że chcesz zostać dłużej i spędzać wolny czas. Powinny to wykorzystać lokalne kawiarnie.

Inne szafy na wymiar meble sprawiają, że klienci chcą dokończyć jedzenie i wyjść; takie meble są dobre dla „stolików gastronomicznych” w centrum handlowym, aby pomóc odwrócić sytuację i zachęcić klientów do przeglądania i robienia zakupów. W rzeczywistości kilka dekad temu McDonalds odkrył, że używając jasnych plastikowych krzeseł w kolorach takich jak żółty, pomarańczowy, czerwony, zielony i niebieski, ich stoły obracają się szybciej w lobby.

Wendy’s Hamburger zauważyła, że wygląd słojów drewna zwiększa prawdopodobieństwo przyciągnięcia rodzin na obiad, korzystania z baru sałatkowego i rodzinnego posiłku. Ta sama strategia pomogła firmie Boston Market poprawić sprzedaż. Niezależnie od tego, czy jest to Outback Steak House, czy przydrożna restauracja Perkins, te sieci bardzo ostrożnie przeprowadzają badania, które zwiększą ich dochody i przyciągną typ klienta, który najbardziej pasuje do ich idealnego klienta.

Często klienci nie zdają sobie sprawy z całej nauki i pracy, które wiążą się z tymi decyzjami, ale wystarczy powiedzieć, że te rzeczy są bardzo dobrze zbadane. Firmy franczyzowe często przeprowadzają tego typu oceny psychologiczne i dlatego zalecają swoim franczyzobiorcom modernizację i przemodelowanie swoich restauracji. Więc proszę, rozważ to wszystko i następnym razem, gdy spojrzysz na meble w jakiejkolwiek firmie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *